Nasze DNA

Od ponad 30 lat kreujemy przestrzeń targową i komercyjną na rynkach europejskich.

Działamy nieszablonowo, wspierając światowe marki w osiąganiu ich celu

Projektujemy, doradzamy oraz wykonujemy stoiska targowe, ale przede wszystkim wspieramy wystawców w doborze optymalnych rozwiązań, które pozwalają odnieść sukces targowy!

Działamy nieszablonowo odkrywając potencjał marek i wzmacniając ich pozycję rynkową.

Historia Meliński Minuth stanowi podstawę naszego DNA.

Nasze-DNA-02
1993

Gdy polska dynamika spotyka niemiecką tradycję…

Rozpoczyna się historia lidera w projektowaniu stoisk targowych. Andrzej Meliński łączy siły z niemiecką spółką Minuth, która może pochwalić się ponad 100-letnim doświadczeniem w sektorze targowym.

W tym samym roku przedsiębiorstwo staje się członkiem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, której jednym z założycieli jest pochłonięty branżą Andrzej Meliński.

Nasze-DNA-03
1996

Otwarcie siedziby kreatywnych rozwiązań

W 1996 roku na mapie Poznania pojawia się siedziba Meliński Minuth z halą produkcyjną i magazynową. Od tego czasu adres pozostaje niezmienny. To tutaj prowadzimy administrację, uzgadniamy szczegóły z klientami i projektujemy, po czym nieszablonowe pomysły przekuwamy w rzeczywistość.

Nasze-DNA-04
1999

Z polskimi korzeniami i europejskim zasięgiem

W 1999 roku następuje przejęcie udziałów i Meliński Minuth staje się wyłącznie polską firmą, dla której jednym z przełomowych wydarzeń jest pierwsza realizacja zagraniczna – stoisko Amica na targach Domotechnica w Kolonii. Właścicielami firmy są Teresa i Andrzej Melińscy, którzy do dziś czynnie uczestniczą w życiu firmy. Nie tylko zarządzają zespołem, ale także wspierają pracowników swoją radą i doświadczeniem.

Nasze-DNA-05
2000+

Wyróżniona jakość usług i działalności

Pierwsza dekada XXI wieku to ciągły rozwój – m.in. firma wdraża System Zarządzania Jakością ISO 9001.

Dzięki sprawnej organizacji i kreatywności projektantów Meliński Minuth jest wysoce cenione przez jurorów wielu konkursów. Rozpoczyna się pasmo sukcesów, różnorodnych wyróżnień i nagród.

Nasze-DNA-06
2005-2009

Od lokalnego do globalnego rynku

Wraz z rozwojem organizacyjnym następuje rozbudowa portfolio projektów zagranicznych. Jednym z nich jest udział pod własną marką w targach EuroShop w 2005 roku. Cztery lata później Meliński Minuth zostaje członkiem IFES International Federation of Exhibition & Event Services, dzięki czemu utrwala swoją pozycję na arenie międzynarodowej.

Nasze-DNA-07
2009-2010

Wizja realizowana w inwestycjach

Andrzej Meliński myśli o przyszłości, dzięki czemu zawsze jest o krok przed konkurencją. W 2009 roku rozwija studio graficzne o nową maszynę do druku wielkoformatowego, która doskonale uzupełnia kompleksowość naszych usług.

Ciągłe inwestycje i wzrost wartości firmy zostają uznane m.in. w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2010.

Nasze-DNA-08
2012-2015

Zielone kroki do przodu

Nie zostając obojętnym wobec środowiska zaczynamy podejmować działania zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Naszą aktywność potwierdza przyznane przez IFES w 2013 roku Sustainability Award. W 2014 roku jako pierwsi Polsce i nieliczni w Europie implementujemy System Zrównoważone Zarządzanie Eventami ISO 20121, a rok później otrzymujemy certyfikat wdrożenia.

Nasze-DNA-09
2018

Przestrzeń dla wspólnych sukcesów

Aby świadczyć usługi najwyższej jakości stale poprawiamy komfort pracy pracowników. W 2018 roku budynek biurowy zostaje rozbudowany dostosowując się do potrzeb całego zespołu. Nowe sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, socjalne oraz taras zewnętrzny są spójnie i utrzymane w nowoczesnej estetyce.

Nasze DNA 10
2020

Od stoisk targowych do wnętrz z charakterem

W związku z dynamiczną rzeczywistością dywersyfikujemy portfel działalności firmy. Rozszerzamy zakres usług o projektowanie wnętrz biurowych i mieszkalnych, jednak w głównej mierze nadal skupiamy się na tworzeniu stoisk targowych.

Nie działamy w pojedynkę! Jako członkowie wielu organizacji mamy realny wpływ na rozwój branży targowej!

Jesteśmy członkiem organizacji

  1. #PIPT – Prezes Meliński Minuth – Andrzej Meliński jest współzałożycielem i byłym wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, dlatego czujemy się z nią szczególnie związani. Przynależność do organizacji pozwala nam na wdrażanie na polskim rynku targowym globalnych inicjatyw, co z kolei przyczynia się do nieustannego rozwoju nie tylko naszej firmy, ale również całej branży.
  2. #WIPH – Wspieramy inicjatywy na rynku lokalnym, dlatego działamy również w Wielkopolskiej Izbie Przemysłu Handlowego. Czerpiemy inspiracje i inspirujemy, dzięki czemu przyczyniamy się do wzrostu konkurencyjności i innowacyjności na terenie województwa wielkopolskiego.
  3. #IFES – od samego początku firmy działamy na arenie międzynarodowej, więc istotne było dla nas wkroczenie w szeregi światowej organizacji IFES – International Federation of Exhibition and Event Services. Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma w Polsce dołączyliśmy do takiego znakomitego grona firm branży eventowej. Cykliczne spotkania, dyskusje i wsłuchiwanie się w sugestie partnerów znacząco wpływa na rozwój branży targowo-eventowej i wdrażanie w niej nowych idei. Nawiązywanie relacji biznesowych umożliwia nam oferowanie usług w dowolnej lokalizacji na świecie.
    Rozwijamy się dla naszych klientów już ponad 30!

WIEMY, CO JEST I BĘDZIE KLUCZOWE W TWORZENIU SKUTECZNEGO WIZERUNKU TARGOWEGO.

STWÓRZMY KOLEJNY PROJEKT WSPÓLNIE.