Ecodesign i CSR

Odpowiedzialność

w rozwoju firmy Dbamy o równowagę między aspektami ekonomicznymi, społecznymi I środowiskowymi.

CSR - Odpowiedzialność społeczna biznesu

Odpowiedzialność społeczna biznesu nie jest dla nas tylko hasłem – działamy aktywnie na rzecz środowiska oraz pomocy potrzebującym od samego początku działalności.

img1 1

Wspieramy inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe i społeczne

Wspieramy inicjatywy edukacyjne, kulturalne i kluby sportowe. Jesteśmy partnerem projektu Arena Design oraz Monter Expo. Wspomagamy fundacje społeczne, domy dziecka i zakłady opiekuńczo-wychowawcze. Uczestniczymy w różnych akcjach charytatywnych i udzielamy się w wolontariatach, jak: Wampiriada, Nakarm psa, Szlachetna Paczka, WOŚP.

O wszystkich naszych działaniach informujemy na Blogu.

przyszłe pokolenia_Meliński_Minuth_odpowiedzialność

Zwracamy uwagę na etykę także w środowisku pracy

Nie są nam tylko bliskie działania prospołeczne, zwracamy uwagę na etykę także w środowisku pracy.

Nasze proekologiczne podejście i dbałość o środowisko naturalne przejawia się w dbaniu o stworzoną przez nas łąkę kwietną przy siedzibie naszej firmy oraz sadzeniu drzew.

Nasze działania CSR zostały dostrzeżone i uznane – otrzymując Certyfikat Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy oraz IFES Sustainability Award.

Wszystkie nasze działania wdrażamy z myślą o przyszłych pokoleniach –> czytaj więcej na Blogu.

Ecothinking łączy się u nas z ecodesign’em

Już na etapie projektu stoiska – aspekty wizualne, innowacyjne i środowiskowe mają równorzędna wartość.

W trakcie prac projektowych szukamy rozwiązań optymalnych. W ten sposób tworzymy cyrkularny system wystawienniczy dla naszych klientów, optymalizując koszty i zasoby, a przede wszystkim ograniczamy negatywny wpływ na środowisko naturalne.

moduły_stoiska_targowe_Meliński_Minuth

Elementy składamy w nowe całości, odnawiamy i modyfikujemy

Konstrukcje do budowy ścian są przez nas regularnie wykorzystywane. Pozwala nam na to nasze zaplecze produkcyjne i magazynowe.

W naszej lakierni nową jakość nadajemy meblom, a naturalna roślinność, o którą dbamy w naszej siedzibie, bardzo często pojawia się w naszych realizacjach na halach targowych.

Sprawdź nasze przykłady rozwiązań wielokrotnego wykorzystania elementów na podstawie zrealizowanych programów targowych.

System Zarządzania Jakością ISO 9001

Dla Meliński Minuth wysoka jakość świadczonych usług, zadowolenie klientów oraz zrównoważony rozwój to priorytety. Sprawna organizacja pracy, kontrola i optymalizacja procesów zostały u nas usystematyzowane, gdy w 2001 roku, jako pierwsi z branży targowej w Polsce, wprowadziliśmy w firmie System Zarządzania Jakością ISO 9001.

Nasz sposób prowadzenia działalności zgodny z zaimplementowanymi standardami gwarantuje jakość realizacji, klarowność komunikacji między działami w firmie oraz na linii klient – MM oraz terminowość wykonania usługi.

Jest to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie.

System Zarządzania Eventami ISO 20121

Wzrastająca ilość imprez, wydarzeń, targów oraz światowy zasięg takich przedsięwzięć wpłynęły na świadomość odpowiedzialnego ekonomicznie, środowiskowo i społecznie podejścia branży eventowej do wydarzeń o charakterze masowym.

Idea zrównoważonego zarządzania eventami po raz pierwszy pojawiła się w trakcie przygotowań Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Był to precedens, który zapoczątkował stworzenie przez Międzynarodową Organizację Standaryzacyjną Systemu Zrównoważonego Zarządzania Eventami ISO 20121, w którego opracowanie włączyło się 30 państw i instytucji.

W obrębie nowego standardu ISO 20121 zostały nakreślone ramy proekologicznych rozwiązań możliwe do zastosowania nie tylko przez organizatorów eventów, ale również przez poszczególnych uczestników łańcucha dostaw.

Działanie to miało na celu zminimalizować negatywny wpływ przemysłu eventowego na środowisko oraz zidentyfikować jego potencjalne negatywne skutki społeczno-gospodarcze, aby im zapobiegać.

drzewo (2)

Działamy zgodnie z ISO 20121 od 2014 roku

Jesteśmy dumni, iż jako pierwsza firma branży targowej w Europie wprowadziliśmy normę ISO 20121 już w 2014 roku. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy szereg praktyk zgodnych z zaleceniami normy, takimi jak:

  1. Ograniczanie emisji CO2.
  2. Segregacja śmieci, odpadów produkcyjnych i targowych poddając je recyklingowi.
  3. Oszczędność energii.
  4. Efektywnie wykorzystywanie surowców.
  5. Redukcja negatywnego wpływu na środowisko poprzez użycie atestowanych produktów i materiałów.
  6. Kontrola i poprawa warunków pracy.
  7. Proekologicznie działania w biurze.
program targowy

Zwracamy uwagę na efektywne gospodarowanie materiałami oraz promowanie ekologicznych rozwiązań

Wiele elementów z naszych realizacji przetwarzamy, odnawiamy i ponownie wykorzystujemy, działając zgodnie z ideą ECOthinking, a wdrożona przez nas norma ISO 20121 jest tego formalnym potwierdzeniem.

Więcej

WIEMY, CO JEST I BĘDZIE KLUCZOWE W TWORZENIU SKUTECZNEGO WIZERUNKU TARGOWEGO.

STWÓRZMY KOLEJNY PROJEKT WSPÓLNIE.